willshanique3
willshanique3
02-11-2020
Mathematics
contestada
Find the unit rate. $56/25gallons
Respuesta :
laylaschoolemail
laylaschoolemail
02-11-2020
Answer:
$2.24 per gallon
Step-by-step explanation:
$56/25gallons=2.24
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 79+ )
Otras preguntas
Which career is more common in the U.S. West than other areas of the country? Fashion designers know the West is the fashion center of the country. Automotive w
Megan Company has fixed costs of $429,450. The unit selling price, variable cost per unit, and contribution margin per unit for the company's two products are p
Number the events in chronological order. The French Revolution begins. Napoleon Bonaparte invades Spain. Mexico becomes an independent nation. Simón Bolívar wi
I need help for this problem.
The cost of 2 pounds of coffee is $0. True or False
What sensory word is given to describe the sound of thunder? a. whack b. rumble c. pummel d. clap Please select the best answer from the choices provided A B C
how to say i like baseball and hockey and i don't like football and soccer in spanish
Ami and Dan are going to bake a cake. They need two and a half cups of flour. Ami has 5/4 cups of flour, and Dan has 4/3 cups of flour. Do they have enough flou
these are a set of specific activities that instructor can use to quickly gauge students comprehensionA.Classroom Assessing ToolB.Class Assessing ToolC.Classroo
help meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee